Skip to main content

Vianočné pozdravy pre firmy

PF je skratka, ktorá sa udomácnila v spojení s blahoželaním k nastávajúcemu roku. Pochádza z francúzskeho „Pour féliciter“ a je vyjadrením želania šťastia k sviatku či pri významnej príležitosti. Na Slovensku a v Česku sa v podobe skratky PF a pridaného dátumu používa pre blahoželanie k Novému roku, respektíve do nového roku.

Dátum zasielania vianočných pozdravov

Presný dátum začiatku zasielania novoročných pozdravov nie je v strednej Európe dochovaný, avšak tradícia posielania kartičiek s blahoželaniami do nového roku vznikla v Česku už v 15. storočí. V prvej polovici 19. storočia zvykol gróf Karel Chotek navštevovať svojich známych, aby im osobne zaželal všetko dobré do nového roku, čo trvalo dlho a kvôli počasiu nebolo často možné všetky návštevy zrealizovať, a tak začal posielať vlastnoručne maľované malé lístky ako ospravedlnenie rodinám, ktoré sa mu na Nový rok nepodarilo navštíviť.

V roku 1827 si ich výrobu objednal u riaditeľa pražskej kresliarskej akadémie Josefa Berglera. Koncom 19. a začiatkom 20. storočia pridal na novoročenku český maliar a grafik Viktor Stretti slová “Pour féliciter”, z ktorých onedlho zostalo iba P.F. ,ktoré je všetkým známe až do dnešných čias.

Zasielanie vianočných pozdravov

Rovnako ako pri vianočných pozdravoch, je možnosť poslať svojím blízkym novoročný pozdrav, ktorého vizuál odzrkadľuje polnočné oslavy a pozitívne gratulácie do nového roku.

Môžeme sa stretnúť s motívmi ohňostroja, vybuchujúceho šampanského s pohármi, snehuliakov a zasneženej krajiny, podkov, kominárov, štvorlístkov, prasiatok alebo vtipných obrázkov, nechýbajú na ňom pestré farby či trblietky.

Zasielanie novoročných pozdravov je spojené s oslavou nového roku. Nový rok je pre každého človeka symbolom nového začiatku. Starý rok má so sebou odniesť všetky trápenia a zamiesť starosti. Vymení sa kalendár a s ním prídu nové šance a príležitosti. Je to čas pre zmenu a novoročné predsavzatia. Tak ako iné roky, si ľudia v roku 2022 budú navzájom priať len to najlepšie, zdravie, šťastie, lásku, spokojnosť, úspech a splnené želania.

PF 2022!

Prezrite si firemné vianočné priania.

Naša ponuka vianočných pozdravov v Českej republike.

Náboženská tématika na vianočných pozdravoch

Kresťanstvo sa od nepamäti spája s narodením Ježiša Krista na Vianoce 24. decembra. Tento sviatok pre svoje tradície a hodnoty vyznávajú aj ateisti. Tradičné piesne alebo zvyky, ktoré sa v tento deň vykonávajú si svoju obľubu našli u všetkých.

Práve pre to, je kresťanský motív Vianoc veľmi populárnym motívom na vianočných pozdravoch, či pohladniciach. Aj vianočné a novoročné pozdravy pre firmy nič nepokazia tradičnými motívmi ako = nevinným novorodeniatkom, ktoré má priniesť na Zem pokoj a mier, lásku do našich sŕdc, dary troch kráľov, ktoré nám pripomínajú obdarovať tých, na ktorým nám záleží alebo Vianočná hviezda, ktorá ukazuje ten správny smer v našich životoch.

Tieto symboly, vás pohladia na duši a zaklopú na tie pomyselné správne dvere vášho srdca. Vyberte si z našej ponuky vianočných a novoročných pozdravov.

Vianočné pozdravy so zimnou tématikou

Zimné scenérie na vianočných pozdravoch podčiarkujú magickú atmosféru vianočného obdobia. Sneh podvedome navodzuje mäkkosť a úhľadnosť, ktorá sa počas vianočného času vkráda medzi nás a prináša duši pokoj. Novoročné pozdravy s tématikou zimnej krajiny sú krásne a častokrát sa stáva, že nás cez nápaditý obraz vtiahnu do svojho sveta snehových vločiek a ľadových cencúľov.

V našej ponuke nájdate realistické zobrazenia zasnežených krajiniek s malebnými domčekmi, alebo moderne spracovanú grafiku.

Vianočné pozdravy s tématikou zvierat.

Azda neexistuje človek, ktorý by si nespojil Vianoce so sobom Rudolfom alebo vianočným baránkom. Sob Rudolf so svojim červeným nosom reprezentuje ateistickú stránku vianočných sviatkov, zatiaľ čo baránok je symbolom kresťanstva. Reprezenujte nevinnosť, čistotu a pokoru, ktoré sa počas sviatku narodenie Ježiška stávajú významnými.