Vianočný pozdrav pre obchodných partnerov

Prekvapte vašich obchodných partnerov originálnym vianočným pozdravom zhotoveným na mieru presne podľa vašich predstáv. Nevybrali ste si z našej ponuky? Hľadáte niečo špeciálne, čím váš novoročný pozdrav vynikne? Potrebujete do grafiky vianočného pozdravu vložiť grafiku alebo symbol reprezentujúci vaše podnikanie? Nechajte si vyhotoviť firemný vianočný pozdrav na mieru. Pripravili sme už originálne pozdravy k vianociam pre sieť čerpacích staníc, PR agentúru, SBS službu, cukráreň, advokátsku kanceláriu, firmu na správu budov a mnohé iné. Prekvapte aj vy zaujímavým a originálnym vianočným a novoročným pozdravom.

Ako to funguje?
Máte vlastnú predstavu o tom akým vianočným pozdravom sa chcete prezentovať? Alebo akékoľvek nápady prenecháte kreatívnym mysliam a radi sa tak necháte príjemne prekvapiť? V oboch prípadoch Vám radi pomôžeme.

1. Navrhneme presne podľa Vašich požiadaviek originálny vianočný pozdrav.
2. Alebo nám poviete v akej oblasti pracujete a kompletnú tvorbu pozdravu necháte na nás.

V oboch prípadoch dostanete vždy viacero návrhov a v tvorbe pokračujeme dokým nie ste 100% spokojný.
Vaša radosť je naša radosť a v tomto duchu sa Vám bude snažiť zhmotniť Vaše predstavy.

Návrhy vypracuvávame na základe Vašich podkladov a usmernení. Tvorba originálneho grafického návrhu trvá maximálne 48 hodín.

Cena ….. 40 EUR originálny grafický návrh.

 

Prezrite si ponuku našich vianočných pozdravov.

 

BIZNIS ETIKETA NA SLOVENSKU

Obchodná etiketa sa zameriava na správanie, ktoré sa považuje za vhodné v profesionálnom prostredí, a pri profesionálnom prístupe pravdepodobne urobíte vynikajúci dojem na ľudí, s ktorými sa stretnete.

Postoje a hodnoty sú veľmi dôležité pri pokuse o rozvoj obchodného vzťahu medzi dvoma kultúrami alebo krajinami. Slováci sú známi svojou profesionalitou a nadhľadom v podnikaní. Sú priateľskí, ale zdržanliví a bude trvať niekoľko návštev, kým vás spoznajú, kým sa s vami nebudú cítiť skutočne príjemne.

Základné rady, ktorými sa riadiť pri podnikaní v Slovenskej republike

 • Pozdravy by mali zahŕňať pevné podanie ruky a priamy očný kontakt; slabé podanie ruky znamená, že ste slabí a žiadny priamy očný kontakt nemožno chápať tak, že niečo skrývate.
 • Po uvítaní zostaňte stáť, kým nebudete vyzvaní, aby ste si sadli, pretože môže byť vyhradené miesto špeciálne pre vás.
 • Nedávajte chryzantémy alebo ľalie kala ako dar, pretože ide o tradičné pohrebné kvety.Darčeky sa zvyčajne otvárajú ihneď po ich prijatí.
 • Obchodné schôdzky sú povinné a mali by ste sa objednať vopred.
 • Presnosť stretnutí je braná mimoriadne vážne.
 • Úvodné stretnutia sú naplánované na úvod, aby ste sa navzájom spoznali a vybudovali si dôveru so svojimi slovenskými spolupracovníkmi. Prvé stretnutie môže byť skôr so stredným manažérom než so skutočným rozhodovateľom. Očakávajte malú diskusiu a zoznámenie sa s vami predtým, ako budete diskutovať o obchode.
 • Slováci sú nekonfliktní a často pristupujú k obchodnému jednaniu nepriamo.
 • Obchod prebieha pomaly, takže budete musieť byť trpezliví a nevyzerať byť rozrušený prísnym dodržiavaním protokolu.
 • Obchod je hierarchický a rozhodovaciu právomoc má na vrchole spoločnosti.
 • Nesnažte sa naplánovať si stretnutia na piatok popoludní, pretože veľa Slovákov odchádza po obede na svoje chaty na vidiek.
 • Mnoho firiem v priebehu augusta zatvára alebo funguje len s minimálnym počtom zamestnancov.
 • Počas rozprávania udržujte priamy očný kontakt.
 • Prezentácie by mali byť jednoduché, presné a podrobné a v prípade potreby by ste mali mať k dispozícii grafy a obrázky na podporu svojich tvrdení

Zdroj: https://businessculture.org/eastern-europe/slovakia/business-etiquette/